REZULTATE FINALE – Patru medalii obținute de sportivii maramureșeni la Campionatul Național de Talere Sporting, organizat pentru prima dată în județul nostru

0
287

TIR / TALERE SPORTING. În perioada 2-3 septembrie 2023, pentru prima oară în Maramureș a fost organizată Finala Campionatului Național de TIR/ Talere Sporting, la poligonul de TIR din Tauții de Sus (orașul Baia Sprie). Evenimentul, aflat în calendarul competițional al Federației Române de TIR și la care au participat 57 de concurenți din țară și din străinătate, a fost organizat de Clubul Sportiv Ypsilon, în parteneriat cu Consiliul Județean Maramureș și CSM Baia Mare.

Sportivii băimăreni au obținut 4 medalii: una de aur (la Categoria B, prin Arpad Ciorba), una de argint (la Categoria Veterani, prin Attila Ciorba) și două de bronz (la Categoria B, prin Iuliu Petky, și la echipe, prin CSM Baia Mare). Iată podiumurile competiției (rezultatele finale) pe categorii, așa cum ne-au fost comunicate de organizatori: