FOTBAL – Comuna Recea debutează în Liga a II-a acasă, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc: bonus, noul format și programul complet al meciurilor

0
575

LIGA A II-A. Noul sezon al Ligii a 2-a începe în 29 august, într-un nou format care angrenează 21 de echipe, singura reprezentantă a județului Maramureș fiind ACS Fotbal Comuna Recea. Cele 21 de echipe participante, conform FRF, sunt: CS Mioveni, Turris Turnu Măgurele, Petrolul Ploiești, Rapid, Metaloglobus, Gloria Buzău, Farul Constanța, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, ASU Poli Timișoara, Dunărea Călărași, Ripensia Timișoara, U. Cluj, CSM Reșița, Concordia Chiajna, Miercurea Ciuc, Pandurii Târgu Jiu, Aerostar Bacău, Unirea Slobozia, CSM Slatina, FC U Craiova, Fotbal Comuna Recea și Pandurii Târgu Jiu.

 

Acest sezon al Ligii 2 se va disputa într-un nou format care presupune sezonul regular (în care fiecare echipă joacă o singură dată cu celelalalte și stă o etapă, sunt 21 de etape), urmat de play-off (la care participă primele 6 echipe, fiecare echipă joacă tur-retur cu celelalte 5, primele două promovând direct în Liga Națională, iar locurile 3 și 4 vor juca baraj cu locurile 13 și 14 din Liga Națională) și două grupe de play-out (o grupă de 7 și de 8 echipe – în care fiecare echipă joacă un singur meci cu celelalte din grupă, din grupa de 7 vor retrograda ultimele două, iar din grupa de 8 vor retrograda ultimele 3, cu mențiunea că echipele de pe locurile 5 din cele două grupe de play-off vor juca baraj pentru menținere în Liga a 2-a/retrogradare în Liga a 3-a).

       

 

În primul meci, de debut în Liga a II-a, echipa maramureșeană Fotbal Comuna Recea joacă pe teren propriu cu fosta colegă din Liga a III-a Seria 5 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Iată programul complet al meciurilor programate în cele 21 de etape ale sezonului regular:

 

Etapa 1:

 

Comuna Recea – Miercurea Ciuc

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Rapid

CSM Slatina – Dunărea Călărași

FC U Craiova – Ripensia Timișoara

Petrolul – Farul

Aerostar Bacău – U Cluj

ASU Poli – CS Mioveni

Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Turris Turnu Măgurele

Metaloglobus – Pandurii Târgu Jiu

CSM Reșița stă

 

Etapa 2:

 

Dunărea Călărași – Comuna Recea

Rapid – Pandurii Târgu Jiu

Turris Turnu Măgurele – Metaloglobus

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

CS Mioveni – Gloria Buzău

U Cluj – ASU Poli Timișoara

Farul – Aerostar Bacău

CSM Reșița – Petrolul Ploiești

Miercurea Ciuc – FC U Craiova

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Ripensia Timișoara stă

 

Etapa 3:

 

Comuna Recea – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CSM Slatina – Rapid

FC U Craiova – Dunărea Călărași

Petrolul – Ripensia Timișoara

Aerostar Bacău – CSM Reșița

ASU Poli Timișoara – Farul Constanța

Gloria Buzău – U Cluj

Unirea Slobozia – CS Mioveni

Metaloglobus – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – Turris Turnu Măgurele

Miercurea Ciuc stă

 

Etapa 4:

 

CSM Slatina – Comuna Recea

Rapid – Turris Turnu Măgurele

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Metaloglobus

U Cluj – Unirea Slobozia

Farul – Gloria Buzău

CSM Reșița – ASU Poli Timișoara

Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău

Miercurea Ciuc – Petrolul Ploiești

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova

Dunărea Călărași stă

 

Etapa 5:

 

Comuna Recea – Rapid

FC U Craiova – CSM Slatina

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Aerostar Bacău – Miercurea Ciuc

ASU Poli Timișoara – Ripensia Timișoara

Gloria Buzău – CSM Reșița

Unirea Slobozia – Farul

Metaloglobus – U Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Turris Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu stă

 

Etapa 6:

 

Comuna Recea – FC U Craiova

Rapid – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Turris Turnu Măgurele

U Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Farul – Metaloglobus

CSM Reșița – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Gloria Buzău

Miercurea Ciuc – ASU Poli Timișoara

Dunărea Călărași – Aerostar Bacău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

CSM Slatina stă

 

Etapa 7:

 

FC U Craiova – Rapid

Petrolul Ploiești – CSM Slatina

Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

ASU Poli Timișoara – Dunărea Călărași

Gloria Buzău – Miercurea Ciuc

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

Metaloglobus – CSM Reșița

Pandurii Târgu Jiu – Farul

Turris Turnu Măgurele – U Cluj

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Comuna Recea stă

 

Etapa 8:

 

Comuna Recea – Petrolul Ploiești

Rapid – CS Mioveni

U Cluj – Concordia Chiajna

Farul – Turris Turnu Măgurele

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – Metaloglobus

Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia

Dunărea Călărași – Gloria Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara

CSM Slatina – Aerostar Bacău

FC U Craiova stă

 

Etapa 9:

 

Aerostar Bacău – Comuna Recea

Petrolul – FC U Craiova

ASU Poli Timișoara – CSM Slatina

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Dunărea Călărași

Metaloglobus – Miercurea Ciuc

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Turris Turnu Măgurele – CSM Reșița

Concordia Chiajna – Farul

CS Mioveni – U Cluj

Rapid stă

 

Etapa 10:

 

Comuna Recea – ASU Poli Timișoara

Rapid – U Cluj

Farul – CS Mioveni

CSM Reșița – Concordia Chiajna

Ripensia Timișoara – Turris Turnu Măgurele

Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu

Dunărea Călărași – Metaloglobus

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

CSM Slatina – Gloria Buzău

FC U Craiova – Aerostar Bacău

Petrolul stă

 

Etapa 11:

 

Gloria Buzău – Comuna Recea

Petrolul – Rapid

ASU Poli Timișoara – FC U Craiova

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Metaloglobus – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu – Dunărea Călărași

Turris Turnu Măgurele – Miercurea Ciuc

Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – CSM Reșița

U Cluj – Farul

Aerostar Bacău stă

 

Etapa 12:

 

Comuna Recea – Unirea Slobozia

Rapid – Farul

CSM Reșița – U Cluj

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

Miercurea Ciuc – Concordia Chiajna

Dunărea Călărași – Turris Turnu Măgurele

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu

CSM Slatina – Metaloglobus

FC U Craiova – Gloria Buzău

Petrolul – Aerostar Bacău

ASU Poli Timișoara stă

 

Etapa 13:

 

Metaloglobus – Comuna Recea

Aerostar Bacău – Rapid

ASU Poli Timișoara – Petrolul

Unirea Slobozia – FC U Craiova

Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Turris Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

CS Mioveni – Miercurea Ciuc

U Cluj – Ripensia Timișoara

Farul – CSM Reșița

Gloria Buzău stă

 

Etapa 14:

 

Turris Turnu Măgurele – Comuna Recea

ASU Poli Timișoara – Rapid

Gloria Buzău – Aerostar Bacău

Unirea Slobozia – Petrolul

Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova

Concordia Chiajna – CSM Slatina

CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

U Cluj – Dunărea Călărași

Farul – Miercurea Ciuc

CSM Reșița – Ripensia Timișoara

Metaloglobus stă

 

Etapa 16:

 

Comuna Recea – Concordia Chiajna

Rapid – Ripensia Timișoara

Miercurea Ciuc – CSM Reșița

Dunărea Călărași – Farul

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – U Cluj

CSM Slatina – CS Mioveni

FC U Craiova – Turris Turnu Măgurele

Petrolul – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Unirea Slobozia

ASU Poli Timișoara – Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu stă

 

Etapa 17:

 

CS Mioveni – Comuna Recea

Gloria Buzău – Rapid

Unirea Slobozia – ASU Poli Timișoara

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Concordia Chiajna – FC U Craiova

U Cluj – CSM Slatina

Farul – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CSM Reșița – Dunărea Călărași

Ripensia Timișoara – Miercurea Ciuc

Turris Turnu Măgurele stă

 

Etapa 18:

 

Comuna Recea – U Cluj

Rapid – Miercurea Ciuc

Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița

CSM Slatina – Farul Constanța

FC U Craiova – CS Mioveni

Petrolul – Turris Turnu Măgurele

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu

ASU Poli Timișoara – Metaloglobus

Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Concordia Chiajna stă

 

Etapa 19:

 

Farul – Comuna Recea

Unirea Slobozia – Rapid

Metaloglobus – Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara

Turris Turnu Măgurele – Aerostar Bacău

Concordia Chiajna – Petrolul

U Cluj – FC U Craiova

CSM Reșița – CSM Slatina

Ripensia Timișoara – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Miercurea Ciuc – Dunărea Călărași

CS Mioveni stă

 

Etapa 20:

 

Comuna Recea – CSM Reșița

Rapid – Dunărea Călărași

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Miercurea Ciuc

CSM Slatina – Ripensia Timișoara

FC U Craiova – Farul

Petrolul – CS Mioveni

Aerostar Bacău – Concordia Chiajna

ASU Poli Timișoara – Turris Turnu Măgurele

Gloria Buzău – Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Metaloglobus

U Cluj stă

 

Etapa 21:

 

Ripensia Timișoara – Comuna Recea

Metaloglobus – Rapid

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

Turris Turnu Măgurele – Gloria Buzău

Concordia Chiajna – ASU Poli Timișoara

CS Mioveni – Aerostar Bacău

U Cluj – Petrolul Ploiești

CSM Reșița – FC U Craiova

Miercurea Ciuc – CSM Slatina

Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Farul stă.

 

Andrei TUDORAN



ATENȚIONARE! * Articolele de pe acest site sunt proprietatea autorului 2mnews.ro și sunt protejate de Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe. Conținutul fiecărui articol poate fi preluat în limita a 500 de caractere, cu citarea sursei și inserarea vizibilă a link-ului către articolul respectiv. În caz contrar, autorul textului preluat fără respectarea condițiilor se va adresa instanțelor de judecată. Vă mulțumim pentru înțelegere.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here